About Competition

2020. gada rudenī pirmo reizi Ropažu novada teritorijā bija plānots organizēt Igo Japiņa Sporta Aģentūras (IJSA) paspārnē rīkotās MTB maratona sacnsības... Diemžēl, sarīkot MTB maratona sacensības to tradicionālajā izpratnē nebija lemts... Bet nav ļaunuma bez labuma.

Pagājušā gada trase tika plānota tā , lai tā būtu maksimāli droša un videi draudzīga (diemžēl, daudzviet motobraucēji mežu ir sapostījuši)- tāda, lai tā būtu piemērota lielam dalībnieku skaitam.

Jau sākotnēji trase bija plānota ar vieglāku un vienkāršāku sākuma daļu, kuru bija paredzēts veikt arī Maxima distances dalībniekiem, un sportiskāku turpinājumu.

Šogad trase ir plānota tieši individuālajam braucienam, saglabājot sākotnējo pamatkoncepciju.

Trases pirmajā daļā, salīdzinot ar pagājušo gadu, izmaiņas ir pavisam nelielas. Vien dažu stigu vietā ir iekļauti mazliet tehniskāki posmiņi. Jestrākais no tiem, nenoliedzami, ir taciņa, kuru kāds jau ir nodēvējis par "Zaķa cilpām" :)

Pēc pirmā ātrumposma finiša, šoreiz distance neved uz Nāgelmuižu, bet atgriežas Zaķumuižā, LVM (Latvijas Valsts Mežu) distances veicējiem tā ir iespēja piestāt "katram savā bufetē", savukārt Maxima distances dalībniekiem stāties nav vērts, jo viņiem vairs atlicis nobraukt vien nieka pus kilometru līdz Lielajam Zaķim, kur arī ir šīs distances oficiālais Finišs.

Būtiskākie jaunumi ir otrajā cilpā.

Nebūs vairs nekādas ekskursijas (citā reizē to izbraukt noteikti vajadzētu) ne uz Nāgelmuižas liepu parku un dižozolu, ne Lielās Juglas stāvkrastiem, ne Mucenieku pievārti, ne arī smilšainajiem, motociklistu uzartajiem pauguriem 333 trases apkārtnē..

Kas būs? Būs MTB- Meža Taku Braukšana. Taciņas pa Silakroga apkārtnes pauguriem. Nekas pārcilvēcīgi grūts tur nav, bet garlaicīgi nebūs.

Cerams, ka mums izdosies nosargāt no motobraucējiem vismaz šo meža apgabalu, jo tad ir iespēja nākotnē šo trases daļu pilnveidot, padarot to vēl sportiskāku, dinamiskāku un interesantāku.


Trases tehniskā informācija:

LVM distance- 25 km ar ātrumposmiem. Marķējums Sarkana bulta uz Balta fona

Toyota Hybrid- 2 ātrumposmi pa 8 km katrs. Marķējums Balta bulta uz Sarkana fona

Lielbāta- 2 ātrumposmi pa 5 km katrs. Marķējums Balta bulta uz Rozā fona

Maxima distance- 15 km bez laika kontroles. Marķējums Balta bulta uz Zila fona.

Vairāk par pieteikšanos, dalību, drošību, rezultātu fiksēšanu utt. sk. Nolikumā.


Ps. Laipni lūgti baudīt šo un citas trases arī pēc Individuālā MTB brauciena oficiālās nedēļas beigām.

Pss. Pēc Individuālā MTB brauciena oficiālās nedēļas beigām, abas MTB trases cilpas piemērota arī apvidus skriešanas treniņiem (drošības apsvērumu dēļ, skriet vēlams pretējā virzienā)


Lai labi baudās!